najczęściej zadawane pytania:

  • Jaka powinna być długość włosów? Mam pocieniowane włosy o różnej długości…

Włosy związane w kitkę lub warkocz powinny mieć minimum 25 cm. Włos w czasie obróbki traci około 10 cm, więc 25 cm jest to minimum do zrobienia peruk z krótszych włosów. Perukarnia Rokoko, która wykonuje dla nas peruki, stara się wykorzystać każdy centymetr włosa – musimy jej zaufać.

  • Mam włosy farbowane. Mam włosy na które nałożyłam odżywkę przed ścięciem. Włosy nie zostały ścięte zgodnie z instrukcją.

Nie odmawiamy przyjęcia żadnych włosów a przy sortowaniu i robieniu peruk staramy się wykorzystać je wszystkie. Zdajemy się na ekspertów z Rokoko, oni określą przydatność włosów i przygotują o tym dla nas pisemny raport.

  • Pytania – gdzie ściąć włosy, jakie są koszty.

Większość zakładów fryzjerskich wspierających Fundację oferuje stały rabat dla dawców fundacji (w niektórych cała usługa jest za darmo, w niektórych usługa dla młodszych jest za darmo, a dla starszych z rabatem, a inne usługi płatne itp.). Bardzo prosimy o indywidualny kontakt z zakładem fryzjerskim. Fundacja nie jest w stanie instruować i powiadamiać wszystkich salonów, jeśli chodzi o ceny i rabaty. Włosy w tych zakładach są odpowiednio ścinane oraz zabezpieczane, zanim trafią do naszej Fundacji. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy wspaniałej fryzury!